Endüstri Otomasyon Sistemleri

Endüstriyel Otomasyon Sistemleri

Rölelerin yerini PLC’lerin, mimik panel ve recorderların yerini PC’lerin almasıyla yeni bir boyut kazanan Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, üretimin tüm alanlarında başarıyla uygulanmaktadır.

Üreticilerin rekabet edebilen kalite ve fiyatlara gereksinimleri, bu sistemlerden beklentileri de arttırmaktadır. Artık yalnızca üretmek yeterli olmamakta; neyin, ne kadar, ne sürede, ne kalitede, hangi girdilerle üretildiğinin bilinmesi gerekmektedir. Bu beklentiler donanımdan daha çok SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) yazılımlarında etkisini göstermektedir.

Başlangıçta, yalnızca insan makina arabirimi (MMI – Man Machine Interface) olarak düşünülen SCADA yazılımları; PLC’lerden aldığı verileri görselleştiren, PLC’lere veri gönderen, alarm ve geçmişe yönelik verileri depolayan ve basit rapor özellikleri olan yazılımlar iken günümüzde üretim yönetim ve bilgi sistemi (MMI – Manufacturing Management Information) haline gelmişlerdir.

İnsan makina arabirimi özellikleri (HMI- Human Machine Interface) gelişmiş, iletişim çağının gereklerine uygun olarak internet hatta mobil telefonlar bile bu arabirimin birer parçası olmuştur.

DONANIM

AYMOS Otomasyon, üretim, çözüm ortaklığı ve distribütörlük yoluyla geniş bir ürün yelpazesi ile IPC, Operatör Panel, Panel PC, PLC, Giriş Çıkış Birimleri, Servo Motorlar, Sensörler gibi ürünlerin satışı, satış sonrası teknik desteği ve danışmanlığı konusunda hizmet de vermektedir.

PROJE TASARIM

Şirketimizin endüstriyel projelerin tasarlanması ve uygulama projelerinin hazırlanması konularında oldukça geniş bir deneyimi vardır. Lastik teknolojisi, ağır sanayi, fabrikalar, enerji, ve bina otomasyonu projelerinde sektörümüzün en tecrübeli mühendislik firmalarından biriyiz.

Bu tecrübemizin kaynağı; istenileni doğru anlamak, kalite-maliyet-zaman üçgeninde en uygun çözümler üretmek, müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak bilgi birikimimizi fonksiyonel olarak kullanmak ve bulunduğu çevreye en uygun projeler üretebilmekte yatmaktadır.

Mühendislerimizin tecrübeleri ve saha hakkındaki öngörüleri, projelerin doğru tasarlanmasını sağlamaktadır. Bu öngörüler sahada yapılacak çalışmalarının daha verimli ve profesyonelce devamını sağlamak adına çok önemlidir.

Ön Mühendislik Çalışmaları
» Avam proje çalışmaları
» Şartname oluşturma çalışmaları

Detay Mühendislik Çalışmaları ve Projelendirme
» ADP & MCC & PLC pano tasarımları
» Elektrik tesisat projeleri çizimleri
» Otomasyon ve haberleşme mimarisi projelendirme
» Enstrümantasyon
» Ürün seçimleri